Big Picture Paris
БЪЛГАРСКИЯТ
ДЕРМАТОЛОГИЧЕН
ПОРТАЛ


 

Вашите клинични снимки

Начало » Вашите клинични снимки
thumb
thumb
thumb
 
Remicade- Странични действия
29 Oct, 2010
автор: Д-р Georgiev

46 годишен пациент с morbus Bechterew и лечение с Infliximab (Remicade) интравенозно всяка 9-седмица. Още след първате инфузия се появява първоначално папулозен, а след това еритемо-папуло-сквамозен обрив по подбедриците, а след това и по китки и торс, съпроводен със сърбеж. Проведено е лечение с локални кортикоиди и Fenistil таблети. Настъпва подобрение в клиничната картина с по-бавно подобрение по подбедриците. След втората инфузия настъпва нов рецидив със засягане на същите участъци. Обмисля се замяна на Remicade с Simponi, който също е от групата на биологика с по-малко странични действия и по-лесно приложим от страна на пациента, както и излизане от терапията с биологика. Наблюдението над случая подължава.

Edit: Редактирано от администратора от латиница на кирилица.



Коментари
Търсене
Карен Мануелян   |09-11-2010 07:51:42
Много интересен случай, с колегите в
клиниката го обсъждахме. Лезиите в
описанието напомнят псориазис, който е чест
при лечение с Infliximab. Д-р Георгиев, възможно
ли е да качите малко повече снимки от
еритемо-папуло-сквамозния обрив или
лезиите на снимките са единствените
изменения при пациента?
Svetlana Kavaklieva   |08-01-2011 08:25:16
На снимките лезиите изобщо не напомнят
псориазис, особено с тази локализация на
плаките. По-скоро е лихеноидна
медикаментозна ерупция.
Само регистрираните могат да коментират!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

Анкета
Защо избрахте специалността Кожни и венерически болести? (можете да посочите повече от един отговор)
   

 

© 2016 PRODERMACLUB, всички права запазени